AktualnościRajd Szwecji 2015 - Uciekł polski rekordTrzeci etap Rajdu Szwecji Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) rozpoczęli dzień jako 12 załoga w stawce, najlepsza wśród Polaków. Niestety na "Varmullsasen 1"  (OS 20) wpadli w śnieżną bandę, uderzyli w kamień i urwali koło.Zwycięzcami Rally Sweden 2015 zostali Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (VW Pol o WRC).

 


W czasie trzeciego etapu Rajdu Szwecji zawodnicy mieli do pokonania 3 odcinki specjalne, w tym próbę  "Varmullsasen" z metą w Hagfors, która za drugim przejazdem stanowiła tzw. Power Stage. Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) rozpoczęli dzień jako 12 załoga w stawce, najlepsza wśród Polaków. Niestety na "Varmullsasen 1"  (OS 20) wpadli w śnieżną bandę, uderzyli w kamień i urwali koło. Tym samym nie udało się wyrównać polskiego rekordu w Rajdzie Szwecji, który należy wspólnie do Tomasza Kuchara (2002 ) i Michała Sołowowa (2012). Zwycięzcami Rally Sweden 2015 zostali Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (VW Polo WRC).

Przedostatni odcinek zaczęliśmy bardzo dynamicznie. Wszystko szło dobrze do szybkiego, "piątkowego" prawego zakrętu. Wpadliśmy w śnieżną bandę i kiedy próbowaliśmy z niej wyjechać uderzyliśmy prawym przednim kołem w kamień. Samochód obróciło, ale kibice pomogli nam wydostać się na drogę. Przejechaliśmy jeszcze 2 kilometry i najpierw urwał się drążek kierowniczy, a potem półoś. Dalsza jazda nie była możliwa. Ale to był fantastyczny rajd. Świetna konkurencja, emocje, dobre tempo. To był nasz najlepszy Rajd Szwecji i najlepszy występ w samochodzie WRC - powiedział Michał Sołowow.

Dla załogi Synthos Cersanit Rally Team był to 10 start w Rally Sweden. Michał Sołowow zadebiutował w tych zawodach w 2003 roku w N-grupowym Mitsubishi Lancerze i był to jednocześnie pierwszy start kielczanina w Mistrzostwach Świata. W 2012 roku załoga Synthos Cersanit Rally Team osiągnęła najlepszy polski rezultat w skandynawskiej rundzie WRC, zajmując 12 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Autor galerii: Marek Wicher
Rok wydarzenia: 2015
Miejsce wydarzenia: Szwecja
Tagi: Rajd Szwecji, Sołowow, Rally Sweden, Barlinek
Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team