AktualnościRajd Szwecji 2015 - awans na 12 miejscePo drugim etapie Rally Sweden 2015 Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) awansowali na 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Duet Synthos Cersanit nadal zajmuje najwyższe miejsce spośród polskich załóg. Liderem rajdu jest Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC). Drugą pozycję zajmuje Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC), a trzecią Sebastien Ogier (VW Polo WRC).


W drugim dniu Rajdu Szwecji zawodnicy mieli do pokonania 8 odcinków specjalnych, w tym słynny "Vargasen" z legendarną hopą Colin's Crest. Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta WRC) zostali sklasyfikowani na 12 pozycji w klasyfikacji generalnej. Duet Synthos Cersanit nadal zajmuje najwyższe miejsce spośród polskich załóg. Liderem rajdu jest Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC), który popisał się rekordowym 44-metrowym skokiem na Colin's Crest. Drugą pozycję zajmuje Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC), a trzecią Sebastien Ogier (VW Polo WRC).

- Fantastyczny rajd, super zimowe warunki do ścigania. Jest wspaniała walka o zwycięstwo - Mikkelsen'a, Thierry i Ogier'a dzielą ułamki sekund. Pozostali zawodnicy również jadą "wszystko". Wydaje się, że tempo mamy przyzwoite.Tracimy około półtorej sekundy na kilometrze do wygrywających zawodników. Myślę, że dobrze się odnajdujemy w tym towarzystwie. Staramy się trzymać równy rytm i nie popełniać błędów. Na Colin's Crest chyba wykonaliśmy nasz rekordowy skok - było ponad 30 metrów, bo ledwo zmieściliśmy się w kolejnym zakręcie. Na razie jest to nasz najlepszy rajd w samochodzie WRC - powiedział Michał Sołowow.

Ostatni, niedzielny etap składa się 3 odcinków specjalnych, w tym z próby "Varmullsasen", która stanowi tzw. Power Stage. Na metę w Karlstad zawodnicy wjadą ok. 15:00.
 

Autor galerii: Marek Wicher
Rok wydarzenia: 2015
Miejsce wydarzenia: Szwecja, Sweden, Hagfors
Tagi: Rally Sweden, Rajd Szwecji, Sołowow, Colin's Crest,
Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team