AktualnościRajd Szwecji 2015: 14 miejsce po 1 etapiePo pierwszym Rajdu Szwecji Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta WRC) zajmują 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Duet Synthos Cersanit Rally Team jest najlepszą polską załogą w rajdzie.

Po pierwszym dniu Rajdu Szwecji Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta WRC) zajmują 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Kielecko-krakowski duet jest najwyżej sklasyfikowaną polską załogą. Prowadzi Andreas Mikkelsen (VW Polo R WRC).

- Fantastyczne zimowe warunki. Miejscami jest bardzo ślisko i brakuje przyczepności. Ale jechało nam się bardzo dobrze. Staraliśmy się unikać śnieżnych band i popełniać jak najmniej  błędów. "Przestrzeliliśmy" jednak jedno skrzyżowanie. Poza tym nie mieliśmy żadnych innych przygód na trasie. Samochód jest bardzo dobrze przygotowany. Przed nami jeszcze dwa dni i sporo kilometrów. Mam nadzieję, że będziemy mieć jeszcze więcej frajdy z jazdy - powiedział Michał Sołowow.

Według organizatorów, poszkodowany w czasie odcinka testowego fotograf z Czech czuje się dobrze. 29-latek uniknął większych obrażeń. Jest poobijany i ma złamany palec. Pozostanie w szpitalu w Kalrstad do końca rajdu.

W czasie drugiego etapu zawodnicy będą mieć do pokonania 8 odcinków specjalnych. Na najsłyniejszym z nich, prawie 25-kilometrowym "Vargasen" największym wyzwaniem będzie słynna hopa Colin's Crest.

Autor galerii: Marek Wicher
Rok wydarzenia: 2015
Miejsce wydarzenia: Szwecja
Tagi: Rally Sweden, Colin's Crest, Sołowow, Ford Fiesta WRC
Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team