AktualnościRajd Polski 2014 - zwycięskie zdjęciaDrodzy Kibice i Sympatycy!

Konkurs fotograficzny z okazji 71. Rajdu Polski uważamy za rozstrzygnięty.


Zgodnie z postanowieniami regulaminu prezentujemy Wam wyniki naszej fotograficznej zabawy związanej ze startem załogi Synthos Cersanit Rally Team w 71. Rajdzie Polski. 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Przysłaliście tak wiele cudnych zdjęć, że wybór tych najlepszych był naprawdę ciężkim zajęciem. Spieraliśmy się, dyskutowaliśmy, szukaliśmy kompromisów i gdybyśmy tylko mogli, wszyscy zajęliby pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Ponieważ jednak trzeba było podjąć konkretne decyzje, dzisiaj przedstawiamy wam owoce prac konkursowego jury.

 

Zwycięskie zdjęcia można obejrzeć w dziale Multimedia/Galerie zdjęć 2014: galeria konkursowa

 

Wszystkimi nagrodzonym i wyróżnionymi gorąco gratulujemy celnego oka i umiejętności złapania chwili w cyfrowym pliku.

 

W najbliższym czasie skontaktujemy się celem ustalenia adresu, pod jaki wysyłać będziemy upominki od Partnerów zespołu Synthos Cersanit RT. W przesyłkach znajdziecie między innymi:

- torby na komputery,

- pen drive'y,

- kubki termiczne, 

- koszulki,

- długopisy, 

 

Nagrody dostarczyli, jak zawsze niezawodni, partnerzy zespołu, firmy: Synthos, Cersanit, Barlinek, Echo Investment, Get Car i Galeria Echo. 

 

Dodatkową ozdobą będzie reedycja albumu z okazji 10-lecia startów zespołu Synthos Cersanit Rally Team uzupełniona o sezony 2012 i 2013.

 

Pamiętajcie również o tym, że najlepsze prace w poszczególnych kategoriach opublikowane będą w magazynie rajdowym WRC. Numer 155 ukaże się 24 lipca, a ogłoszenie wyników naszego konkursu będzie jednym z przyczynków do zakupienia tego wyjątkowego wydania.

 

Jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę, zapraszamy do galerii nagrodzonych i wyróżnionych, a także zachęcamy do niestrudzonego polowania z aparatem fotograficznym na odcinkach specjalnych.

 

Wyniki konkursu fotograficznego - 71. Rajd Polski 2014

 

Kategoria 1

 

Marcin Brzemiński - miejsce 1

Aby zrobić dobre zdjęcie trzeba być w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. W przypadku Marcina Brzemińskiego udało się spełnić te dwa warunki, dzięki czemu powstała seria, która według naszej oceny zasługuje na pierwsze miejsce w kategorii 1.

Marek Jaroszewicz - miejsce 2

Jest dynamika, jest akcja, jest klimat. A poza tym są piękne kolory. Drugie miejsca dla pracy Marka Jaroszewicza.

Paweł Wacławiak - miejsce 3

Na zdjęciu Pawła Wacławiaka znajdziemy wiele informacji. Tłumy kibiców, pędząca rajdówka, a przed wszystkim bohater pierwszego planu: Piter Polska ze smartfonem. Znak czasów!!!

 

Kategoria 2

 

Paweł Rączka - miejsce 1

Takiego „socialu” na odcinku specjalnym można tylko pozazdrościć. Przyniesienie kanapy na łąkę wymagało pewnie trochę wysiłku, ale na pewno się opłacało. Brawa dla fotografa za umiejętność wyłapania smaczków. Kibicom gratulujemy pomysłowości - urzekły nas zwłaszcza te dywaniki :)

Mateusz Banaś - miejsce 2

Oto wszechstronne wykorzystanie sprzętu rolniczego (kupionego zapewne za dotacje z Unii Europejskiej). Bohaterowie zdjęcia nie dość, że zorganizowali sobie prawie VIP-owską trybunę na odcinku, to jeszcze na dodatek zadbali o oprawę graficzną. Na przyszły rok zalecamy jednak konsultacje z grafikiem bo nie wiadomo czy to WRC czy WCR.

Piotr Wyparło - miejsce 3

Czy deszcz, czy słońce - zawsze na odcinku. Dla kibiców nie ma złej pogody, byleby tylko poczuć rajdowe emocje. Hopa to szczególne miejsce, choć jak mawiał pewien rajdowy klasyk „auto ma jeździć, a nie latać”.

 

Kategoria 3

 

Paweł Jezuita - miejsca 1

Na tym zdjęciu jest wszystko to, co opisuje rajdy, ale też i Mazury. Piękne widoki, malownicze trasy, a całość okraszona kurzem wzniecionym przed rajdówkę.

Bartłomiej Wąsik - miejsca 2

Kwintesencja mazurskiego krajobrazu: załoga Synthos Cersanit RT w akcji, w tle jezioro, łąki i lekko zachmurzone niebo. Idylliczną układankę zakłóca jedynie fotograf na drugim planie. Ale przecież był Rajd Polski.

Konstancja Stasiak - miejsce 3

W przypadku pracy pani Konstancii Stasiak nie trzeba nic dodawać. Trzeba jedynie napawać się pięknem Mazur.

 
Wyróżnienia
 
Robert Naradowski 

Zachodzące słońce ciekawie zagrało na aucie MIchała i Maćka. Odcinek Mikołajki Arena okazał się bardzo trudny z powodu wiszącego w powietrzu kurzu.

 

Tomasz Lewicki

Kadr, kompozycja, technika, kolory - wszystkie elementy są w odpowiednich proporcjach. Zdjęcie idealne? No prawie...

 

Dominik Dubielak

Druga rajdówka w barwach Synthos Cersanit Rally Team na trasie? Nie, to tylko auto naszego wiernego fana. Dominik Dubielak tym razem zamiast flagi przygotował malowanie samochodu. Z takimi ozdobami prosimy uważać na fotoradary :)

 

Agnieszka Zastawna

Zabawa ze słońcem daje przecudowne efekty. Zwłaszcza na Mazurach, zwłaszcza w czasie Rajdu Polski. Gratulujemy wyczucia chwili.

 

Daniel Boduch

Choć Daniel Boduch zgłosił swoją pracę w kategorii 3, w zgodnej opinii jury powinna ona być zakwalfikowana do kategorii 2. Unoszący się nad trasą kurz daje oglądającym okazję do snucia domysłów. Kto przed chwilą przejechał? Tylko autor zna jednak odpowiedź na to pytanie, ale prosimy by zostawił ją dla siebie. Pozostali kibice mają okazję do ćwiczenia wyobraźni :)

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Synthos Cersanit Rally Team

 

 

 

Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team