AktualnościArctic Rally 2015 - pierwsze kilometry w Fordzie Fiesta R5Michał Sołowow i Maciek Baran wracają na odcinki specjalne Rajdu Arctic. Po kilkuletniej przerwie załoga Synthos Cersanit Rally Team ponownie wystartuje w rundzie Mistrzostw Finlandii, z bazą w magicznym Rovaniemi. Miasto leżące tuż pod kołem podbiegunowym to siedziba Świętego Mikołaja. W swoim ostatnim starcie Michał i Maciek zajęli szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyrównanie lub poprawienie tego wyniku byłoby znakomitym noworocznym prezentem dla polskiej załogi, który po raz pierwszy pojedzie Fordem Fiestą R5, obsługiwanym przez niezwykle doświadczoną ekipę C-Rally.

- Wracamy na najszybsze i najpiękniejsze na świecie odcinki specjalne rozgrywane na śniegu - mówłi Michał Sołowow po dzisieszych testach na Snow Rally Ringu. - W 2011 roku zajęliśmy w Rovaniemi 6. miejsce w „generalce”. Fajnie byłoby poprawić ten wynik. Po raz pierwszy startujemy Fordem Fiesta R5, który jest szybkim i przyjaznym w prowadzeniu samochodem - zakończył kielczanin.
Podczas przedrajdowych testów na torze Snow Rally Ring Michał i Maciek poznawali nowe auto, pokonując pierwsze kilometry w prawdziwie arktycznym klimacie. Wysokie bandy śnieżne, oblodzona nawierzchnia i „skandynawski” kolec pozwoliły znaleźć ustawienia optymalne dla takich warunków. 
Warto nadmienić, że Arctic Rally będzie również pierwszym sprawdzianem ekpy C-Rally na śnieżnych odcinkach. Do tej pory kielecka Akademia Rajdowa przygotowywała Fiesty R5 na asfalty i szutry, a fińska impreza będzie okazją do zdobycie cennych doświadczeń w ekstremalnych zimowych warunkach.Autor galerii: Marek Wicher
Rok wydarzenia: 2015
Miejsce wydarzenia: Rovaniemi/Finlandia
Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team