AktualnościRally Finland 2014 - trudny, ale fanastyczny rajdMichał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) nie ukończyli Rally Finland 2014. Załoga Synthos Cersanit Rally Team wycofała się z rywalizacji po awarii na OS 8.

Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) nie ukończyli Neste Oil Rally Finland. Załoga Synthos Cersanit Rally Team wycofała się po OS8 z powodu uszkodzenia układu chłodzącego. Po siedmiu próbach kielecko-krakowski duet zajmował 17 pozycję w klasyfikacji generalnej.
 

- To był fantastyczny rajd. Startowaliśmy tutaj po raz pierwszy i było to dla nas duże sportowe wyzwanie. Najszybsze i najbardziej wymagające odcinki szutrowe na świecie. Średnie prędkości są najwyższe w całym cyklu Mistrzostw Świata. Można powiedzieć, że Rajd Finlandii to taki „Mount Everest” rajdów rozgrywanych na szutrach.  Trzeba doskonale znać te trudne trasy, aby utrzymać szybkie tempo. Mieliśmy awarię techniczną. Na OS8, po jednym ze skoków, pojawił się olbrzymi wyciek wody i to uniemożliwiło nam dalszą jazdę. Nie chcieliśmy ryzykować uszkodzenia silnika. Szkoda, bo miałem nadzieję na ukończenie zawodów. Niestety tak się zdarza w sporcie – powiedział Michał Sołowow.
 

Występ w Rajdzie Finlandii był dla Michała Sołowowa 198 startem od początku kariery, czyli od 2001 roku. Kielecko-krakowski duet planuje jeszcze w tym roku udział w Rajdzie Wielkiej Brytanii – ostatniej rundzie tegorocznych Mistrzostw Świata.
 

Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team