AktualnościRally Finland 2014 - po raz pierwszy w fińskiej rundzie WRCW najbliższy weekend Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) wystartują w Rally Finland - 8 rundzie tegorocznych rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Załoga Synthos Cersanit Rally Team po raz pierwszy pojawi się na najsłynniejszych szutrowych odcinkach specjalnych na świecie. 
 


W najbliższy weekend Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta WRC) wystartują w Rajdzie Finlandii - 8 rundzie rajdowych Mistrzostw Świata. Dla załogi Synthos Cersanit Rally Team będzie to 16 występ w Mistrzostwach Świata i pierwszy w rajdzie, uznawanym za jeden z najszybszych i najbardziej widowiskowych na świecie. Kielecko-krakowski duet po raz kolejny wystąpi jako fabryczna załoga M-Sport World Rally Team, samochodem przygotowanym przez kielecką Akademię Rajdową C-Rally. Ford Fiesta WRC załogi SCRT otrzymała 24 numer startowy, a na trasie pojawi się jako 16 samochód w stawce WRC.

 -  Pewnie to może wydać się dziwne, że dopiero teraz startujemy w Rajdzie Finlandii - kolebce rajdów szutrowych. Takich odcinków specjalnych jak w Finlandii nie ma nigdzie indziej na świecie. Ukształtowanie drogi jest niesamowite. Długie, szybkie partie, krótkie szczyty, olbrzymie hopy, ostre zakręty za szczytami. W wielu miejscach jest ekstremalnie szybko. Nie mieliśmy możliwości testów, więc będzie to dla nas wielkie wyzwanie. Ścigamy się z najlepszymi zawodnikami na świecie, w tym z wieloma "latającymi Finami" - najlepszymi specjalistami od jazdy na szutrze. Z pewnością znajdziemy kogoś z kim będziemy walczyć o jak najlepsze czasy. Nie sądzę jednak aby był to Sebastien Ogier - powiedział Michał Sołowow.

Do tej pory Michał Sołowow i Maciek Baran startowali w MŚ głównie w rajdach Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i tegorocznym Rajdzie Polski. Załoga Synthos Cersanit Rally Team występowała w Finlandii jedynie w zimowym Arctic Lapland Rally, rozgrywanym pod Kołem Polarnym. W 2011 roku Michał i Maciek wywalczyli w Rovaniemi 6.miejsce w klasyfikacji generalnej, startując Fordem Fiesta S2000.

Rajd Finlandii składa się z 26 odcinków specjalnych o długości ponad 360 km. Wyniki będą dostępne na stronie www.wrc.com

 

Podziel się    2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone. Cersanit Rally Team